102. Rocznica Szarży Arcelińskiej
W minioną sobotę, 20 sierpnia 2022 r., w Arcelinie odbyły się uroczystości z okazji 102. rocznicy szarży 1 Pułku Szwoleżerów pod dowództwem majora Jerzego Grobickiego, który 17 sierpnia 1920 r. pokonał armię bolszewicką.
Podczas sobotniego wydarzenia delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym bohaterskich szwoleżerów z roku 1920. Uroczystość zakończyła inscenizacja szarży.
Burmistrza Płońska reprezentowała zastępca - Teresa Kozera.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!