101. ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ
Obchody 101. Rocznicy Bitwy Warszawskiej jak co roku rozpoczęte zostały mszą świętą w kościele św. Michała Archanioła w Płońsku.
Główna część uroczystości 101. Rocznicy Bitwy Warszawskiej odbyła na cmentarzu parafialnym. Głos zabrali m. in.: Burmistrz Miasta Płońska – Andrzej Pietrasik, Poseł na Sejm RP – Maciej Wąsik oraz Poseł na Sejm RP – Marcin Kierwiński.
W uroczystościach miejskich udział wzięli przedstawiciele samorządów miejskich, gminnych i powiatowych.
Uroczystości zakończono przy nowym pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Z kościoła na cmentarz, a potem pod pomnik przemarsz uczestników uroczystości prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Con Grazia” pod batutą Leszka Kalkowskiego.
Zarówno na cmentarzu, przy grobie poległych w 1920 roku, jak i pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, jako wyraz pamięci o walczących, jak i o Marszałku Piłsudskim, złożono kwiaty i znicze.
Kwiaty złożyli kombatanci, przedstawiciele Sejmu i Senatu, przedstawiciele samorządów gminnych, powiatowych, przedstawiciele szkół i instytucji państwowych oraz służb mundurowych.
Obecność wszystkich uczestników obchodów jest świadectwem troski o budowanie postaw patriotycznych.
Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach 101. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. W szczególności dziękujemy pocztom sztandarowym za przygotowanie uroczystej oprawy.
Burmistrz Miasta Płońska – Andrzej Pietrasik
"Dziękuje wszystkim za obecność i aktywne uczestnictwo w uroczystości".


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!