Burmistrz Płońska uczestnikiem Paryskiego Szczytu Przeciwko Antysemityzmowi
Na zaproszenie mera Paryża Anne Hidalgo, Ruchu Walki z Antysemityzmem oraz CRIF burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik w dniach 19-20 listopada uczestniczył w Paryskim Szczycie Burmistrzów Przeciwko Antysemityzmowi.
Szczyt, któremu przewodziła mer Paryża, zgromadził dyplomatów, burmistrzów i przedstawicieli władz miejskich z całego świata, a także ekspertów zajmujących się tematyką społeczeństwa obywatelskiego.
Podczas szczytu odbywającego się pod hasłem „Obrona wartości, promowanie kultury, inspirowanie zmian” dyskutowano na temat globalnego odradzania się antysemityzmu, mowy nienawiści i ekstremizmom na poziomie lokalnym.
Jednym z głównych wniosków wynikających z paryskich obrad jest kluczowa rola miast w promowaniu tolerancji, ochrony życia i budowania społeczeństwa sprzyjającego integracji społecznej.
W szczycie wzięło udział ok. 60 burmistrzów z całego świata m.in. z Oslo (Norwegia), Nicei (Francja), Genewy (Szwajcaria), Birmingham i Coventry (Wielka Brytania), Podgoricy (Czarnogóra), Malmö (Szwecja), Waverley-Sydney (Australia), a także przedstawiciele dwóch polskich miast - prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!