Dobiega końca jedna z ostatnich płońskich termomodernizacji
Dobiega końca jedna z ostatnich płońskich termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku. Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik o tym, na jakim inwestycja jest etapie oraz co zostało wykonane i jaki ma odnieść skutek dla mieszkańców:
Garść faktów:
Projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Miasto Płońsk - etap II"
Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną Działanie 4.2 Efektywność energetyczna Typ projektów Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej
Szczegółowo projekt dotyczył:
GŁĘBOKIEJ MODERNIZACJI energetycznej budynków użyteczności publicznej:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku, ul. Wolności 4
2. Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku, ul. Północna 15B
3. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, ul. Zajazd 5
Zakres prac miedzy innymi:
- ocieplenie obiektów, ocieplenie dachów i stropodachów, fundamentów, elewacji
- wymiana okien i drzwi zewnętrznych drewnianych na PCV o mniejszym współczynniku przepuszczalności cieplnej
- wymiana oświetlenia na energooszczędne LED
- modernizacja systemów grzewczych i c.w.u
- instalacja fotowoltaiczna (OZE)
- instalacja elektryczna
- oświetlenie awaryjne
- sieć strukturalna LAN
- modernizacja wentylacji
- odprowadzenie wód opadowych z dachu SP1 na tereny zielone
- wymiana źródła ogrzewania w SP nr 1
Projekt w liczbach (w dniu składania wniosku):
- Całkowita wartość projektu: ponad 5 milionów 700 tysięcy zł.
- Dofinansowanie blisko 2 miliony 900 tysięcy zł.
- Z naszego budżetu miasta: 2 miliony 800 tysięcy zł.
Niech nam wszystkim służy!



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!