Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej tradycjami sięga 14 października 1773 r., kiedy to król Stanisław August Poniatowski powołał Komisję Edukacji Narodowej. Choć popularnie nazywany jest Dniem Nauczyciela to święto nie tylko pedagogów, ale też całych szkolnych (i przedszkolnych) społeczności - uczniów i pracowników niepedagogicznych.
Burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik już od wczoraj się z nimi spotyka. Pierwszoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku towarzyszył w symbolicznym pasowaniu na uczniów, a także uczestniczył w okolicznościowym apelu. Nie zapomniał o pracownikach placówek oświatowych (m.in. Przedszkole Nr 4 Pod zielonym listkiem w Płońsku i Przedszkole Nr 5 im. Jasia i Małgosi w Płońsku), którzy poprzez swój codzienny trud, zaangażowanie i troskę dbają o to, by były one miejscem bezpiecznym, przyjaznym i dobrze zorganizowanym.
Świętowanie tego ważnego dnia trwa - w Miejskim Centrum Kultury właśnie odbywa się uroczyste spotkanie z kadrą pedagogiczną miejskich jednostek, a my już teraz składamy Nauczycielom, Uczniom i wszystkim Pracownikom płońskiej oświaty najlepsze życzenia Wszak wspólnie tworzycie kawał życia każdego z płońszczan. Oby w Waszych szkolnych zeszytach, dziennikach i kronikach zapisane było całe mnóstwo pięknych chwil.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!