Europejski Dzień Języków w Szkole Podstawowej nr 4
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Języków. W piątek na uczniów czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez nauczycieli języków obcych: konkurs plastyczny na plakat lub inną pracę nawiązującą tematyką do nauczania języków obcych, quizy językowe, nauka piosenek w języku obcym, gry i zabawy językowe. O idei Europejskiego Dnia Języków informowały przygotowane przez uczniów gazetki szkolne oraz audycja radiowęzła. Na przerwach można było wysłuchać płynących z radiowęzła znanych utworów muzycznych wykonywanych w różnych językach. Uczniowie wykonywali flagi różnych państw i poznawali ciekawostki dotyczące kultury krajów nauczanych w szkole języków. Wspólne świętowanie ma na celu uświadamianie uczniom korzyści płynących ze znajomości języków obcych, propagowanie nauki języków obcych przez całe życie oraz różnorodności językowej i kulturowej Europy.
(fot i inf. SP4)



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!