Płońskie szkoły z dofinansowaniem na pomoce dydaktyczne
Gmina Miasto Płońsk pozyskała środki i otrzyma dofinansowanie w wysokości 140 000,00 zł w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna Tablica”.
Celem programu jest zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych oraz narzędzi do terapii niezbędnych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).
Wsparcie finansowe przyznane zostało placówkom, w których uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w tym:
- 1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Płońsku im. Bolesława Chrobrego, ul. Wolności 4- 35 000,00 zł,
- 2. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Płońsku im. Jana Walerego Jędrzejewicza, ul. Szkolna 30 - 35 000,00 zł,
- 3. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Płońsku im. Stanisława Wyspiańskiego, ul. Stanisława Wyspiańskiego 4 - 35 000,00 zł,
- 4. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Płońsku im. Papieża Jana Pawła II, ul. Ks.R. Jaworskiego 25 - 35 000,00 zł.
Całość zadania wyniesie 175 000,00 zł, z czego 35 000,00 zł stanowi wkład własny Gminy Miasto Płońsk.
W ramach realizacji programu zostaną zakupione pomoce dydaktyczne, narzędzia do terapii procesów komunikacji dla uczniów z różnorodnymi zaburzeniami rozwojowymi, utrudniającymi prawidłowy proces kształcenia.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!