Konferencja prasowa podsumowująca projekt pn. "Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku"
30 kwietnia 2024 r. w Urzędzie Miejskim w Płońsku odbyła się konferencja prasowa podsumowująca projekt pn. "Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku" - dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura" Działanie 1 "Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym".
Głównym zadaniem w ramach tego projektu był remont i przebudowa dawnego dworca PKP, stworzenie w nim Muzeum Ziemi Płońskiej, a w dawnej wieży ciśnień oraz w nowej wieży - obserwatorium i planetarium astronomicznego.
Jak zapowiedziała zastępca burmistrza Liliana Kraśniewska, podjęty zostanie wysiłek, by planetarium ruszyło już w czerwcu.
Kolejnym krokiem związanym z inwestycją będzie przygotowanie ekspozycji muzealnej.
W budynku byłego dworca swoją siedzibę będzie również miała Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska.
Oprócz części związanej z infrastrukturą projekt obejmował również zadania miękkie, m.in. warsztaty, plenery malarskie i szkolenia dla osób związanych z kulturą.
Wartość projektu: 9 182 149,61 zł
Dofinansowanie z MF EOG i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 6 454 731,70.




- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!