Międzynarodowe Targi Muni Expo 2022 w Tel Awiwie i Jerozolimie
Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik na zaproszenie burmistrza Jerozolimy Moshe Lion - משה ליאון i burmistrza miasta עיריית קריית מוצקין Kirjat-Mockín Harim Zuri wziął udział w Międzynarodowych Targach Muni Expo 2022 w Tel Awiwie i Jerozolimie. Targi poświęcone są najnowocześniejszym i innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, dedykowanym miastom XXI wieku. Podczas tegorocznej edycji targów ważnymi tematami były również sytuacja gospodarcza miast na świecie i wyzwania, zjakimi miasta muszą się mierzyć.
Oprócz burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika Polskę podczas targów reprezentowali również prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak , Wiesław Muszyński - Burmistrz Włodawy i Piotr Bagiński - Przewodniczący Rady Miasta Sopotu . W trakcie wizyty w Izraelu burmistrz Płońska spotkał się z prezydentem Izraela Izaakiem Herzogiem, Burmistrzem partnerskiego Regionu Ramat HaNegev Partnership - שותפות רמת הנגב ערן דורון- Eran Doron , a także podpisał list intencyjny dotyczący współpracy z Kiryat Motzkin z Burmistrzem miasta Haimem Zuri. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku od 2020 roku bierze udział w projekcie międzynarodowym pod nazwą Młodzi Ambasadorzy. Partnerem płońskiej szkoły w tym projekcie jest Szkoła Podstawowa im. Dawida Ben Guriona w Kiryat Motzkin w Izraelu. Powodem nawiązania kontaktu była osoba Dawida Ben Guriona - przywódcy i pierwszego premiera Izraela, który urodził się w Płońsku. Z każdej ze szkół wytypowano po 12 uczniów w wieku 12 lat, którzy spotykają się online i biorą udział w różnych zadaniach. Koordynatorem projektu jest dr Lea Piterman Ganor z ośrodka Mashamut Center. Uczniowie spotykają się on-line ok. 1 lub 2 razy w miesiącu. Na zajęciach prezentowane są oba kraje, miasta i szkoły. Uczniowie uczestniczą też w zajęciach prowadzonych przez pracowników Mashamut Center dotyczących postaci Dawida Ben Guriona oraz biorą udział w wirtualnej wycieczce po jego domu. 28 września 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Płońsku odbyło się pierwsze spotkanie „na żywo” z panią Leą Ganor z Kiryat Motzkin. W spotkaniu uczestniczył również burmistrz Płońska, Andrzej Pietrasik. Podczas swojej wizyty w Izraelu burmistrz złożył rewizytę w szkolę im. Dawida Ben Gruiona. Słowo Burmistrza Płońska
"Serdecznie dziękuję za zaproszenie włodarzom Jerozolimy oraz Kiryat Motzkin. Dziękuję za pomoc, wsparcie organizacyjne, a także okazaną życzliwość Pani dr Lea Piterman Ganor z całym zespołem. Dziękuję również i cieszę się ze spotkania z przedstawicielkami Ambasady Polski w Izraelu Polish Embassy in Tel Aviv , Panią Marią Jurek oraz Magdaleną Kukuła, które nie opuszczały nas ani na chwilę. Dziękuję za pokazanie Izraela - zarówno tego historycznego, jak i współczesnego. Jestem pod ogromnym wrażeniem tak szybkiego rozwoju"


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!