Miedzynarodowy Dzień Pokoju w Szkole Podstawowej nr 2
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju, który został ustanowiony w 1981roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a od 2001 roku jest corocznie obchodzony 21 września, również w Szkole Podstawowej nr 2 im. J.W. Jędrzejewicza w Płońsku odbyły się obchody tego święta. Już od 18 września uczniowie na szkolnym telebimie mogli obejrzeć prezentację o historii i znaczeniu tego święta, a w klasach 1-8 odbyły się pogadanki na temat znaczenia pokoju na świecie. Uczniowie i nauczyciele zostali również poproszeni o to, aby tego dnia ubrać się w białe koszulki. 21 września o godz. 12.00 zabrzmiał szkolny dzwonek - wtedy to reprezentacja uczniów wraz dyrekcją szkoły zgromadzona przed budynkiem szkoły wypuściła w niebo 81 białych balonów, których liczba nawiązywała do obchodzonej w tym roku 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W tym samym czasie uczniowie pozostający w klasach zachowali minutę ciszy w intencji pokoju i tych ,którzy oddali życie walcząc o pokój na świecie. Do obchodów dołączyli się również uczniowie oddziału przedszkolnego, którzy poszukiwali odpowiedzi na pytanie, co to jest pokój i co należy zrobić, aby był on na świecie. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, na której był gołąb, jako symbol pokoju. Również nauczyciele świetlicy szkolnej przygotowali dla swoich podopiecznych informacje na temat tego czym jest wolność i pokój, wspólnie wykonali papierowe ozdoby symbolizujące pokój i poznali historię symbolu pokoju- gołębia.
Mamy nadzieję, że to święto będzie zachętą dla wszystkich do powstrzymania się od przemocy i wojny oraz uświadomi, jak wielką wartością jest pokój.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!