Młodzi sportowcy wyróżnieni na sesji
Oskar Szmytkowski i Mateusz Paluszyński otrzymali z rąk Burmistrza Miasta Płońsk Andrzeja Pietrasika, Przewodniczącego Rady Miejskiej Arkadiusza Barańskiego i Wiceprzewodniczącej Moniki Zimnawody symboliczne dowody uznania za ostatnie sukcesy sportowe.
Oskar Szmytkowski jest uczniem 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku i zawodnikiem MKS BANK BS Płońsk. 15 listopada 2025 r. w Spale odbyły się Halowe Ogólnopolskie Zawody pn. „Lekkoatletyka dla każdego”, podczas których Oskar Szmytkowski zdobył tytuł Mistrza Polski LDK U12 w chodzie na 1 km uzyskując rekord życiowy - 6.07.69. Podczas sesji towarzyszyli mu prezes klubu Antoni Czapski i trener Zbigniew Wiśniewski.
Mateusz Paluszyński 9 listopada br. w Grodzisku Mazowieckim podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce - federacja WNBF (World Natural Bodybuilding Federation) wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w Kulturystyce w kat. BBu20. Ponadto zajął 4 miejsce w kat. BBu24 oraz 4 miejsce w kat. BB OPEN.
Pan Mateusz Paluszyński jest absolwentem Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku im. Leona Rutkowskiego w Płońsku. Obecnie studiuje lotnictwo na Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.
Wręczając podziękowania przedstawiciele władz samorządowych, życzyli młodym zawodnikom dalszych sukcesów, a także podziękowali za godne reprezentowanie naszego Miasta na szczeblu krajowym.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!