Planetarium otwarte od 3 lipca - w czasie wakacji będzie można je odwiedzić bezpłatnie
19 lipca odbył się pokaz dla mediów w płońskim planetarium. Dziennikarze obejrzeli film "Marzenie o lataniu" w technologii 3D.
Dla wszystkich zainteresowanych planetarium, znajdujące się w byłej wieży ciśnień, będzie otwarte bezpłatnie od 3 lipca - od środy do niedzieli. Dokładne informacje będą pojawiały się na stronie:
https:/planetariumplonsk.pl/ W repertuarze: 8 filmów, w tym 2 w technologii 3D.
Projekt "Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku" został dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura" Działanie 1 "Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym".
Głównym zadaniem w ramach tego projektu był remont i przebudowa dawnego dworca PKP, stworzenie w nim Muzeum Ziemi Płońskiej, a w dawnej wieży ciśnień oraz w nowej wieży - obserwatorium i planetarium astronomicznego.
Wartość projektu: 9 182 149,61 zł
Dofinansowanie z MF EOG i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 6 454 731,70.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!