Plener malarski "Płońsk na płótnie"
W naszym mieście gościmy 15 malarzy z całej Polski i z zagranicy.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu obejmującego remont zabytkowego dworca PKP i wieży ciśnień.
Do 2023 r. w budynku dworca powstanie muzeum ziemi płońskiej, a w wieży ciśnień - obserwatorium i planetarium.
Plener zakończy się jutro, 30 maja wernisażem w sali wystawienniczej MCK Płońsk o g. 16.00.
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu "Poprawa do zasobów dostępności do zasobów kultury w Płońsku" dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Kultura", Działanie 1 "Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym".
Projekt realizowany jest przez Gminę Miasto Płońsk w partnerstwie z Miejskim Centrum Kultury w Płońsku oraz University College for Green Development z Bryne w Norwegii.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!