Podpisanie umowy na budowę budynku mieszkalnego z SIM Północne Mazowsze
W Mieście Płońsk zostanie wybudowany pierwszy wielorodzinny budynek mieszkalny, który powstanie w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SIM Północne Mazowsze.
Symbolicznie wbito pierwszy szpadel oraz podpisano stosowne umowy oraz przekazano wykonawcy teren budowy.
Umowę podpisali: z ramienia wykonawcy Marcin Sawicki reprezentujący konsorcjum firm MJP Sp. z o.o. i Novdom Sp. z o. Przasnysz oraz Roman Niesiobędzki, prezes Zarządu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Północne Mazowsze. Podczas podpisania umowy obecni byli Burmistrz Płońska Andrzej oraz Arkadiusz Urban prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.
W wydarzeniu uczestniczyli również Wójt Gminy Płońsk Aleksander Jarosławski wraz z sekretarzem Andrzej Stolpa, radni miejscy wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Płońsku Henrykiem Zienkiewiczem oraz przewodniczący osiedla Nr 11, na którym powstanie nowy blok, Andrzej Burzyński.
Gmina Miasto Płońsk pod tą inwestycję przekazała Spółce SIM Północne Mazowsze działkę o powierzchni 0,36 ha o wartości 1,4 mln zł.
Planowana inwestycja zakłada budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego, czterokondygnacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
W budynku przewidzianych jest 40 lokali, w tym 5 lokali o powierzchni 32 m2, 21 lokali o powierzchni od 46 do 48 m2 oraz 14 lokali o powierzchni 56 m2.
Przekazanie kluczy do mieszkań zapowiedziano na koniec 2024 roku


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!