Podsumowanie Dni Świadomości Autyzmu
Dzisiaj w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbył się Happening pod hasłem "Każdy ma prawo do bycia sobą" zorganizowany w ramach Dni Świadomości Autyzmu 2025.
Wydarzenie było okazją do zwiększenia świadomości na temat neuroróżnorodności. W happeningu uczestniczyła Zastępca Burmistrza Teresa Kozera, która podkreśliła, jak ważne jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz wspieranie działań na rzecz integracji społecznej osób neuroatypowych.
Jednym z kluczowych punktów programu było podsumowanie projektu edukacyjnego poświęconego tematyce autyzmu, który realizowany był w lokalnych placówkach oświatowych. Szkoły biorące udział w projekcie otrzymały certyfikaty potwierdzające ich udział i zaangażowanie w promowaniu wiedzy na temat osób dotkniętych spektrum autyzmu.
W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli okazję obejrzeć projekcję filmu "Pieprzyć Mickiewicza 2". Dużym zainteresowaniem cieszyła się także lekcja pod hasłem "Neuroróżnorodność na ekranie, empatia w sercu".
Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Burmistrza Płońska Andrzej Pietrasik.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!