Powiatowy Dzień Strażaka
W piątek, 4 czerwca br. na stadionie miejskim MCSiR w Płońsku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka, podczas którego sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik oraz Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski wręczyli medale i odznaczenia strażakom PSP i OSP oraz awanse na wyższy stopień służbowy strażakom PSP.
W uroczystości wzięli udział: burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu płońskiego, prezesi zarządów miejsko-gminnych i gminnych Związku OSP RP terenu powiatu płońskiego, przedstawiciele służb i instytucji współdziałających z KPPSP w Płońsku oraz ks. kpt. Jerzy Sieńkowski – Kapelan Mazowieckich Strażaków i ks. kan. Jan Piotrowski Kapelan Strażaków powiatu płońskiego.
Obecny był również były komendant powiatowy PSP w Płońsku st.bryg. w st.spocz. Antoni Czapski, reprezentujący Zarząd Powiatowy Związku OSP RP.
Gratulacje wszystkim strażakom, druhom i pracownikom PSP złożył Burmistrz Miasta Płońska Andrzej Pietrasik, który przekazał wyrazy ogromnej wdzięczności za trud i poświęcenie w ratowaniu życia i mienia oraz życzył bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów do domu.
Podczas apelu jednostka Państwowej Straży Pożarnej otrzymała nowy pojazd wielozadaniowy.
Uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej OSP Nadarzyn.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!