Powodzenia na egzaminie ósmoklasisty
Dziś rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty. Przystąpi do niego 285 uczniów z czterech szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Płońsk. Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych podstawy programowej dla trzech przedmiotów egzaminacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Jego wynik jest istotny podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej. W 2026 r. wyniki poznamy 3 lipca. Tego samego dnia uczniowie otrzymają zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niepełnosprawni, niedostosowani społecznie oraz zagrożeni niedostosowaniem społecznym oraz uczniowie – obywatele Ukrainy przystępują do egzaminu ósmoklasisty w warunkach lub formach dostosowanych do ich potrzeb.
Po raz pierwszy egzamin został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019.
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku do egzaminu przystąpi 42 uczniów, w Szkole Podstawowej nr 2 – 109, w „Trójce” – 65, a w Szkole Podstawowej nr 4 – 69.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!