Powstaje murawa na płońskim stadionie
Budowa miejskiego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Płońsku wkracza w decydującą fazę. Stan surowy budynku socjalno-sportowego został osiągnięty, jego zadaszenie jest na ukończeniu, bieżnia wykonana jest już w 80 proc., a w ostatnich dniach zazieleniła się powierzchnia boiska. Kończy się układanie trawy z rolki.
Boisko na płońskim stadionie będzie odpowiadać wymogom trzeciej klasy rozgrywkowej według kryteriów PZPN. System nawadniania murawy, do którego będzie można wykorzystywać też deszczówkę, został zainstalowany na wcześniejszym etapie prac. Boisko jest oświetlone – cztery maszty o wysokości 18 m wraz z oprawami dadzą natężenie 200 lux – przy częściowym załączeniu lub 500 lux – przy pełnej mocy.
Nasza największa inwestycja w tej kadencji, budowa stadionu miejskiego wchodzi w fazę, w której już dużo widać. Dotychczas szereg czasochłonnych prac wykonywano pod i na poziomie ziemi. Prace idą bardzo szybko, wykonawca pracuje też wieczorami, wykorzystując oświetlenie stadionu, co fantastycznie wygląda. Bardzo się cieszę, że wysokie tempo jest cały czas utrzymywane – komentuje Burmistrz Płońska, Andrzej Pietrasik.
Równolegle powstaje docelowe ogrodzenie areny sportowej i miejsca parkingowe. Budynek z trybuną czeka na prace wykończeniowe.
Nowy film z budowy można obejrzeć na facebook’u Urzędu Miejskiego: https://fb.watch/CDlM4dqfc-/


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!