Szczepienia przeciw COVID-19
Z informacji udzielonych przez dyrektorów 5 publicznych przedszkoli wynika, że do pierwszego etapu szczepienia w miejskich przedszkolach uprawnionych nauczycieli oraz pracowników niebędących nauczycielami było 80 osób.
Do szczepienia przeciw COVID-19 zgłosiło się 41 pracowników, co stanowi 51,25% osób uprawnionych.
Do szczepienia w I turze w 4 szkołach podstawowych było uprawnionych 105 nauczycieli, zgłosiło się 65 osób z kadry pedagogicznej, co stanowi 61,90% osób uprawnionych.
W pierwszej kolejności szczepieniami są objęci:
• nauczyciele wychowania przedszkolnego,
• pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, placówek pieczy zastępczej oraz dziennych opiekunów (kadra pedagogiczna),
• osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela,
• osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy,
• nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej),
• nauczyciele szkół i placówek specjalnych,
• nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,
• pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych,
• kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!