Szkolenie z obrony cywilnej
Święta świętami, ale my urzędnicy musimy być przygotowani na wszystko. Właśnie dlatego intensywnie szkolimy się z obrony cywilnej - nie tylko na wypadek wojny, ale także niebezpiecznych zjawisk pogodowych i innych codziennych zagrożeń.
Ponad sześćdziesięcioosobowy zespół zaangażowany w zarządzanie kryzysowe na terenie Miasto Płońsk skończył dziś drugą turę dwudniowego szkolenia, które miało zarówno aspekt teoretyczny, ale - co najważniejsze - także praktyczny. W przypadku wystąpienia sytuacji alarmowej trzeba zachować zimną krew, a takie ćwiczenia bardzo w tym pomagają. Ich uczestnicy przypomnieli sobie między innymi ustawowe obowiązki gminy, a także przygotowali analizę skutków wybranego zagrożenia i sposoby przeciwdziałania mu.
Warto przy okazji podkreślić, że pracownicy naszego urzędu systematycznie ćwiczą procedury na wypadek wystąpienia zagrożenia, a kilka tygodni temu z pomocą strażaków-ochotników przypominali sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.
Zadanie sfinansowano ze środków budżetu państwa z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.
Jeżeli Ty także chcesz wiedzieć, jak przygotować się na sytuację kryzysową, koniecznie przeczytaj poradnik bezpieczeństwa dostępny na https://www.gov.pl/web/poradnikbezpieczenstwa


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!