Turniej Szachowy o Puchar Starosty Płońskiego
W I LO im.Henryka Sienkiewicza w Płońsku - "Płocka" odbywa się turniej szachowy o puchar Starosty Płońskiego Gra w szachy rozwija logiczne myślenie, koncentrację i umiejętność podejmowania decyzji. Uczy cierpliwości, planowania oraz przewidywania konsekwencji swoich działań. Dodatkowo to świetny sposób na spędzanie czasu, który łączy zabawę z nauką i rozwojem intelektualnym. Amatorów tej dyscypliny, jak widać, nie brakuje. W otwarciu turnieju wziął udział Burmistrz Miasto Płońsk Andrzej Pietrasik, podkreślając rangę wydarzenia oraz znaczenie szachów w rozwoju dzieci i młodzieży.
Turniej ma charakter otwarty — jest przeznaczony dla zawodników w kategoriach wiekowych: do lat 9, do lat 11, do lat 14 i od 15 lat.
Wydarzenie daje możliwość sportowej rywalizacji, integracji środowiska szachowego oraz rozwijania pasji do gry w szachy.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!