Ulica Warszawska na ostatniej prostej "remontu"
Prace na ul. Warszawskiej zbliżają się ku końcowi i wszystko wskazuje na to, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przejedziemy już jej nową nawierzchnią.
- Jezdnia ul. Warszawskiej wyłożona jest dobrej jakości materiałem – betonową kostką brukową.
- To technologia, która sprawdza się o wiele lepiej w przestrzeni miejskiej niż lany asfalt.
- Taka nawierzchnia jest trwalsza, nie tworzą się na niej kałuże, ma lepszą przyczepność, a do tego – wygląda bardzo efektownie.
W tej technologii zostaną wykonane również ulice w płońskim rynku oraz ulice (w części lub całości), które są do niego przyległe – Grunwaldzka, Przejazd, Pułtuska, Zduńska. Stworzy to wizualną całość i już niedługo stanie się wizytówką naszego miasta.
- Warto dodać, że od zarania płoński rynek i ulice, które do niego przylegały, były pokryte brukiem .
Wracamy do korzeni – tylko bardziej nowocześnie.
Wykonawcą zadania jest nasza miejska spółka Zarząd Dróg i Mostów w Płońsku.
Zadanie jest częścią dużego projektu inwestycyjnego o nazwie „Rozwój jakościowy płońskiego obszaru funkcjonalnego, w tym rewitalizacja przestrzeni architektonicznej, kulturowej i krajobrazu: Rozbudowa i przebudowa układu komunikacyjnego obejmującego Plac 15 Sierpnia i ulicę Warszawską wraz z rozbudową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, urządzeniami budowlanymi, obiektami małej architektury i rozbiórkami”.
O dalszych postępach prac będziemy informować na bieżąco.
To już ostatnia prosta na ul. Warszawskiej – dziękujemy mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!