Umowa na dofinansowanie remontu ul. Moniuszki podpisana
Burmistrz Miasta Andrzej Pietrasik 1 kwietnia br. w Strzegowie podpisał umowę z Wojewodą Mazowieckim Mariuszem Frankowski na dofinansowanie remontu ul. Moniuszki. Miasto na ten cel otrzyma z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg prawie 610 000 tys. zł.
Remont będzie polegał na wymianie dotychczasowej nawierzchni na nawierzchnię z kostki brukowej. Dokonana zostanie również regulacja studzienek kanalizacji deszczowej i wymiana betonowych krawężników. W odległości 40 m od skrzyżowania z ulicą Płocką zostanie umieszczony próg zwalniający. Łączna długość odcinka drogi przewidzianego do remontu wynosi 160 m. Całkowita wartość projektu to 761 565,76 zł, a
dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 609 252,60 zł. Wkład własny Gminy Miasto Płońsk to 152 313,16 zł. Przetarg na realizację zadania jest w toku. Mamy nadzieję, że prace uda się przeprowadzić w
okresie wakacji.
W drugiej części spotkania samorządowcy z całego północnego Mazowsza spotkali się z Wojewodą w sprawie ochrony ludności i obrony cywilnej. Mariusz Frankowski prezentował założenia polityki rządu w tym ważnym
temacie. Spotkanie było okazją do wymiany informacji i doświadczeń.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!