W hołdzie 12-tysiącom Żydów z Płońska
Po raz 14. ulicami Płońska przeszedł Marsz Milczenia. Wydarzenie upamiętnia likwidację płońskiego getta jesienią 1942.
- Idąc w milczeniu pokazujemy, że nie ma naszej zgody na przejawy jakiejkolwiek nietolerancji i antysemityzmu w Płońsku, Polsce, Europie i na całym świecie. Nie zgadzamy się na podziały na tle religijnym, rasowym i światopoglądowym. Milcząc, pokazujemy, jak groźne mogą być słowa i jak niewiele dzieli je od czynów - powiedział przed dworcem PKP burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik. I dodał:
- Niech nasz Marsz Milczenia i nasza „cicha” w nim obecność, będzie głośnym wyrazem sprzeciwu przeciwko Holokaustowi, prześladowaniom na tle etnicznym i rasowym oraz polityce nienawiści.
W wydarzeniu wzięli udział m.in. dyrektor departamentu kultury Ambasady Izraela w Polsce Mateusz Pigoń, starosta powiatu płońskiego Elżbieta Wiśniewska, a także rabin Icchak Rapoport z Warszawskiej Gminy Żydowskiej i ks. dziekan Janusz Rumiński, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Płońsku, którzy zmówili na zakończenie marszu modlitwę ekumeniczną.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!