Festyn Integracyjny "Po sąsiedzku"
W niedzielę, 27 kwietnia w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji odbyło się wyjątkowe wydarzenie pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Płońsk Andrzeja Pietrasika – Festyn Integracyjny w ramach projektu „Wzmocnienie pozycji obywateli państw trzecich na terenie powiatu płońskiego: aktywizacja i integracja społeczno-zawodowa”.
Celem festynu było wsparcie uchodźców z Ukrainy oraz integracja społeczności lokalnej i przybliżenie kultury wschodnich sąsiadów. Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. występy dzieci z płońskich szkół podstawowych, chóru z Ukrainy i występu solistki Natalii Polytsei, stoiska z tradycyjnymi potrawami z Polski i Ukrainy, darmowy poczęstunek: polski bigos i barszcz ukraiński, dmuchany plac zabaw oraz wata cukrowa.
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy we współpracy ze Stowarzyszeniem „Idziemy na spacer”, firmą Feelbear Sp. z o.o. oraz firmą K&CH Project.
Partnerzy: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!