Wizyta dzieci z Ukrainy w Urzędzie Miejskim w Płońsku
Dziś w Urzędzie Miejskim w Płońsku odbyło się spotkanie Burmistrza Andrzeja Pietrasika z dziećmi z obwodów kijowskiego i mikołajowskiego, w tym dziećmi osób wewnętrznie przesiedlonych, dotkniętych skutkami rosyjskiej agresji, a także dziećmi żołnierzy i weteranów Sił Obronnych Ukrainy.
Pobyt w Płońsku ma na celu umożliwienie młodym gościom poznania polskiej historii i kultury oraz zapewnienie im chwili wytchnienia i odpoczynku od trudnych doświadczeń związanych z wojną.
– Życzę Wam, abyście odpoczęli, odzyskali spokój i radość oraz abyście na długo zapamiętali Płońsk – powiedział Burmistrz Andrzej Pietrasik, zwracając się do dzieci.
45-osobowa grupa dzieci z Mikołajewa, Sum, obwodu kijowskiego i wołyńskiego, wraz z pięcioma opiekunami, korzysta z pobytu w miejskim ośrodku w Goszczycach Średnich. Dzieci mają tam możliwość odpoczynku od wojennej traumy oraz uczestniczą w licznych działaniach edukacyjnych i integracyjnych, pozwalających poznać polską kulturę.
Program pobytu obejmuje m.in. wyjazdy i zwiedzanie Warszawy, Olsztyna oraz Torunia, wizyty w planetarium i obserwatorium astronomicznym w Płońsku, zajęcia na basenie i lodowisku, zwiedzanie skansenu w Olsztynku, a także zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz wycieczki rowerowe.
Przedsięwzięcie jest efektem współpracy Gminy Miasto Płońsk, Stowarzyszenia „Idziemy na Spacer” oraz Fundacji Siepomaga.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!