Oficjalna rządowa aplikacja do składania wniosków w procesie budowlanym
Ostatnia nowelizacja Prawa budowlanego umożliwia przesyłanie wniosków w formie elektronicznej. Działania związane z wdrożeniem nowej wersji serwisu e-budownictwo znajdują się obecnie w końcowej fazie.
Chcąc uniknąć możliwych trudności związanych z cyfryzacją, zarówno po stronie inwestorów jak i organów administracji, jak również zwiększyć świadomość w zakresie korzyści płynących z tego procesu, równolegle z pracami nad ww. zmianami od początku projektu wprowadzane są różnorodne działania informacyjne.
W pierwszym etapie cyfryzacji procesu inwestycyjno-budowlanego w serwisie znajdują się następujące formularze:
- zgłoszenie robót budowlanych,
- zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych,
- wniosek o przeniesienie praw i obowiązków wynikających ze zgłoszenia,
- zgłoszenie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części,
- wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę,
- wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na wznowienie robót budowlanych,
- wniosek o pozwolenie na rozbiórkę,
- zgłoszenie rozbiórki,
- wniosek o wydanie decyzji o niezbędności wejścia do sąsiedniego budynku, lokalu lub na teren sąsiedniej nieruchomości,
- oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
Więcej informacji: https://e-budownictwo.gunb.gov.pl/


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!