Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Płońsku coraz bliżej
Dziś w szkołach podstawowych odbyły się spotkania informacyjne dla uczniów, które poprowadziła Agata Piotrowska z Fundacją Civis Polonus. Organizacja już od 20 lat zajmuje się edukacją i aktywizacją obywatelską młodzieży i dorosłych. Podczas każdego z nich omawiane były takie tematy jak: istota, funkcje, zadania i dobre praktyki młodzieżowych rad w strukturach samorządu. Celem akcji było zainspirowanie młodych do zaangażowania w życie miasta.
Przypominamy, że kandydatem na młodzieżowego radnego może zostać uczeń 6,7 bądź 8 klasy, który zbierze co najmniej 10 głosów poparcia. Rejestracja kandydatów w każdej ze szkół potrwa do 12 września. Wyniki wyborów powinniśmy poznać do końca miesiąca. Wraz z nimi i pierwszą sesją Młodzieżowej Rady oficjalnie zaprezentujemy zwycięskie logo reprezentacji najmłodszych mieszkańców.
Kalendarz wyborczy poniżej.
Do udziału w wyborach zachęca Burmistrz Andrzej Pietrasik. Jak mówi:
- Mieszkańcy Płońska powinni angażować się we wszystko, co jest ważne dla naszego miasta, a młodzież powinna uczyć się, jak być dorosłym. Młodzieżowa Rada Miejska to bardzo dobry sposób na to, żebyśmy przygotowali młodzież do odpowiedzialności. Młodzi to bardzo ważny segment samorządu lokalnego.
Zadanie pn. „Powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Płońsku” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!