XXIX Krajowa Konferencja Diagnostyki Edukacyjnej
XXIX Krajowa Konferencja Diagnostyki Edukacyjnej
W imieniu organizatorów zapraszamy Państwa do udziału w XXIX Konferencji Diagnostyki Edukacyjnej zatytułowanej „Diagnostyka edukacyjna oceniania szkolnego i akademickiego”.
Konferencja odbędzie się w dniach 22-24 września 2023 roku w formie stacjonarnej w siedzibie Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, ul. Bohdana Stefanowskiego 18/22.
XXIX Konferencja Diagnostyki Edukacyjnej jest adresowana do trzech grup uczestników:
- badacze, diagnostycy edukacyjni, pracownicy systemu egzaminacyjnego,
- nauczyciele i doradcy przedmiotowi, pracownicy doskonalenia zawodowego,
- dyrektorzy szkół, samorządowcy.
Obok wykładów wprowadzających do tematyki konferencji będą zajęcia dedykowane dla tych grup.
Organizatorami XXIX Konferencji są: Polskie Towarzystwo Diagnostyki Edukacyjnej, Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi. Przewodniczącym Komitetu Naukowego Konferencji jest prof. dr hab. Bolesław Niemierko z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Konferencji jest dr Jacek Stańdo, prof. PŁ.
Tematyka XXIX Konferencji
- udział diagnostyki edukacyjnej w rozwoju koncepcji oceniania szkolnego,
- ocenianie kształtujące w strategiach nauczycieli szkolnych I akademickich,
- znaczenia nadawane ocenianiu przez uczniów i studentów oraz ich nauczycieli,
- inne tematy z dziedziny diagnostyki edukacyjnej.
Tematyka konferencji wpisuje się w jeden z priorytetowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024, którym jest doskonalenie kompetencji dyrektorów szkół i nauczycieli w zakresie warunków i sposobu oceniania wewnątrzszkolnego.
Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę organizatora: https://2023.konferencja-ptde.org/pl/konferencja


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!