Z ziemi włoskiej do Polski…
Przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk 12 czerwca przekazali burmistrzowi skrzyneczkę z kamieniami i ziemią uświęconą krwią polskich żołnierzy walczących pod Monte Casino. Pamiątka zostanie wyeksponowana w muzeum ziemi płońskiej. Burmistrz zapowiedział, że symboliczna część ziemi trafi też do miejsca pamięci upamiętniającego bitwę z 1944 r., które w przyszłości powstanie w Płońsku.
W dniach 17-20 maja 29-osobowa grupa z Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk brała udział w obchodach 80. Rocznicy Bitwy o Monte Cassino.
W czasie pobytu we Włoszech płońscy Strzelcy zwiedzili miasto Cassino i związane z nim polskie akcenty, m.in. pomniki gen. Władysława Andersa i niedźwiedzia Wojtka, polski cmentarze wojenne na Monte Cassino, w Loreto i Bolonii, „Domek doktora” oraz Drogę Polskich Saperów.
Strzelcy przebyli również historyczną trasę ścieżkami górskimi i weszli na Monte Casino.
Wyjazd Strzelców został dofinansowany ze środków miejskich – z tzw. „pożytku publicznego” w ramach zadania pn. „Pielęgnowanie pamięci o polskich bohaterach Bitwy o Monte Cassino w 80. rocznicę walk”.
Dofinansowanie wyniosło: 7 800,00 zł.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!