Życzenia z Berdyczowa
Szanowny Pan Andrzej Józef Pietrasik!
W imieniu całej wielotysięcznej społeczności Berdyczowa oraz w swoim własnym serdecznie gratuluję ważnego dla wszystkich Polaków Święta Niepodległości Polski! Razem z Wami oddajemy cześć niezłomnemu duchowi narodu polskiego, który od niepamiętnych czasów dążył do życia w niepodległości. Historia Waszej walki o wolność może być jednym z jasnych przykładów dla każdego, kto nie wyobraża sobie życia pod imperialnym butem, dla każdego, kto niezmiennie wybiera wartości wolności i demokracji. Zawsze pamiętamy o wspólnej płaszczyźnie, która nierozerwalnie łączy narody polski i ukraiński. O bliskich powiązaniach duchowych, kulturowych, gospodarczych. Ta niepodległość, tożsamość narodowa jest czymś zakodowanym w genach Polaków i Ukraińców. Jeszcze raz chciałbym osobiście podziękować Państwu i wszystkim moim polskim przyjaciołom za nieocenioną pomoc, jaką otrzymuje Ukraina w walce z reżimem Putina. Znów jesteśmy razem – w opozycji do wrogów cywilizacji europejskiej. Jestem przekonany, że relacje między Ukrainą a Polską, między społecznością berdyczowską a społecznościami miast partnerskich wzmocnią się, a współpraca na różnych polach pogłębi się. Życzę Tobie i wszystkim Polakom pokoju, dobrobytu i dalszych sukcesów w budowaniu niezależnego, silnego, demokratycznego, zdolnego państwa!
Z poważaniem,
Burmistrz Berdyczowa
i cała społeczność Berdyczowa
Siergiej ORLIUK


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!