50 nowych drzew w Płońsku na 50-lecie Mondelez International
Dziś (24 października) w Parku 120-lecia Banku Spółdzielczego w Płońsku uroczyście zakończyło się, trwające od wczoraj, sadzenie czterdziestu dziewięciu klonów kolumnowych czerwonych. Pięćdziesiąte drzewo pojawi się w przyszłym roku, wraz z okrągłym jubileuszem płońskiego zakładu produkcyjnego firmy Mondelez International, wytwórcy znanych w całej Polsce (i nie tylko) słodkości.
W wydarzeniu brali udział emerytowani już i obecni pracownicy, mieszkańcy Płońska, praktykanci z Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica i kierownictwo zakładu z dyrektorem Adamem Kamińskim na czele. W zastępstwie Burmistrza Andrzeja Pietrasika Miasto reprezentowała Lilianna Kraśniewska.
To kolejny raz, kiedy samorząd współpracuje z przedsiębiorcami w sprawie zieleni miejskiej. Okazałe drzewa już cieszą oko mieszkańców pobliskiego, związanego z historią firmy, osiedla „Wedel” i wszystkich przechodniów. To nie koniec! W ramach miejskiego projektu „Dostosowanie zielono-niebieskiej infrastruktury w Płońsku do zmian klimatu” będzie ich jeszcze więcej. W przyszłym roku posadzimy kolejnych 25 drzew. Pojawią się też hamaki.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!