Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
OD 1 LIPCA 2021 R. POSIADACZE NIERUCHOMOŚCI MAJĄ NOWY OBOWIĄZEK - POWSTAJE CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW (CEEB)
Uprzejmie informuję, że art. 27a ust. 2 pkt 1 lit. a i c ustawy z dnia 21 listopada 2008 r.
o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków oraz
o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 554) nałożył na właścicieli budynków mieszkalnych i użytkowych wyposażonych w źródła ciepła (piece grzewcze, pompy, paliwa gazowe itd.) o mocy nie większej niż 1 MW obowiązek składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw w budynkach i lokalach mieszkalnych oraz lokalach i budynkach niemieszkalnych. Wobec tego od 1 lipca 2021 r. ww. właściciele (posiadacze) nieruchomości są zobowiązani do złożenia ww. deklaracji. W przypadku nowopowstałych obiektów będzie to termin
14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw. W przypadku budynków już istniejących właściciele (posiadacze) nieruchomości będą mieli 12 miesięcy.
Druki deklaracji dostępne są w Referacie Odpadów, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Płońsku, pok. 201 oraz na stronie internetowej www.plonsk.pl
Przedmiotową deklarację po jej uprzednim wypełnieniu należy dostarczyć osobiście bądź drogą pocztową do Urzędu Miejskiego w Płońsku. Deklarację można również wypełnić elektronicznie w CEEB korzystając w szczególności z profilu Zaufanego (preferowana forma załatwienia sprawy)
Andrzej Bogucki
/-/
Sekretarz Miasta


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!