Ciąg dalszy zajęć, jak bezpiecznie poruszać się w ruchu ulicznym i korzystać z komunikacji miejskiej
Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku poprowadziła już tradycyjnie nasza strażniczka miejska Lidia Bralska. Dodajmy, że Płońska Straż Miejska realizuje autorski program dotyczący szeroko rozumianego bezpieczeństwa w przestrzeni miejskiej, we wszystkich płońskich przedszkolach.
EDU Miasteczko Ruchu Drogowego - to w odróżnienia do Miasteczka Ruchu Drogowego, które już z powodzeniem funkcjonowało w Płońsku - zajęcia, które można przeprowadzać wewnątrz pomieszczeń - a to jest świetny sposób na przeprowadzanie ich jesienią i zimą, kiedy warunki na dworze nie już tak sprzyjające.
Jak wyglądają takie zajęcia?
Cały pakiet zawiera znaki drogowe, sygnalizację świetlną, przejścia dla pieszych oraz kamizelki dla dzieci z nadrukami rozmaitych uczestników ruchu. Są nimi samochody, radiowozy, karetki pogotowia, wozy strażackie, rowery, hulajnogi i autobusy. To świetne warsztaty, podczas których dzieci utrwalają wiedze nt. bezpiecznego poruszania się w przestrzeni miejskiej. Dowiadują się również o numerze 112 oraz w jakich przypadkach z niego korzystać. Uczą się, jak zareagować, gdy ktoś zasłabnie na ulicy, jak wygląda pozycja boczna bezpieczna i jak się stosować do wskazówek policjanta kierującego ruchem.
Zachęcamy płońskie szkoły i przedszkola do zgłaszania chęci udziału w programie i kontakt z zastępczynią komendanta Straży Miejskiej w Płońsku - Lidią Bralską, która to koordynuje wraz z Komendantem Bogdanem Lewandowskim. Zgłoszeń można dokonywać mailowo: sm@plonsk.pl lub tel. 783 000 012 i 602 555 246. Wiedza przekazywana jest w formie warsztatów w przystępny i ciekawy sposób. Program zapewne będzie ewaluował, ale już teraz jego treść i obrazy są dostosowane do wieku dzieci.
Zapraszamy do korzystania z programu edukacyjnego Straży Miejskiej w Płońsku.
Zapraszamy do fotorelacji: Ciąg dalszy zajęć, jak bezpiecznie poruszać się w ruchu ulicznym i korzystać z komunikacji miejskiej


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!