"Niech żyje Polska!"
"Niech żyje Polska!" - takimi słowami Burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik zakończył uroczyste składanie kwiatów i zniczy pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w 105. Rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Kilkaset osób wzięło udział w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości w Płońsku. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10. mszą świętą w intencji ojczyzny w Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Michała Archanioła w Płońsku. Następnie odbył się przemarsz ul. Płocką, przez rynek, ul. Grunwaldzką pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie uroczystości uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny, by złożyć kwiaty i zapalić znicze na mogile żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.
W uroczystościach wzięli udział, m.in. starosta powiatu płońskiego Elżbieta Wiśniewska, radny sejmiku Województwa Mazowieckiego Artur Czapliński, Maciej Jakubowski, który zabrał głos w imieniu posła Marcina Kierwińskiego, przedstawiciele samorządów, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych, szkół, urzędów, partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Uroczystość pod pomnikiem odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym przygotowanym przez Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra "Con Grazia" pod batutą Leszka Kalkowskiego.
Zapraszamy do fotorelacji: "Niech żyje Polska!"


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!