Pożegnanie dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku Marzanny Szacherskiej oraz Prezesa PGK Dariusza Matuszewskiego
Podczas sesji Burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik, Przewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Barański oraz Radni podziękowali pani Marzannie Szacherskiej za pełnienie funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w latach 2020-2025 oraz panu Dariuszowi Matuszewskiemu – prezesowi Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku w latach 1997-2025.
Pani Dyrektor jest nauczycielem dyplomowanym z 41-letnim stażem pracy, od 2004 roku pełniącym funkcje kierownicze w płońskich szkołach. Pracowała w szkole w Nacpolsku, była dyrektorem szkoły w Krysku, wicedyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3, a także dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku. Zdobyte doświadczenie i umiejętności pozwoliły jej z powodzeniem kierować także „Czwórką”, tworząc przyjazną i ambitną przestrzeń do nauki i wychowania młodego pokolenia.
Dariusz Matuszewski przez całą swoją karierę zawodową związany był z płońskim zakładem, przedsiębiorstwem – poprzednikami PGK, a od 1997 r. – miejską spółką komunalną funkcjonującą do obecnej chwili.
Pan Dariusz Matuszewski wykonywał swoje obowiązki, odznaczając się nie tylko fachową wiedzą, ale również zdolnościami organizacyjnymi, pracowitością i innowacyjnością, które przyczyniły się do rozwoju usług komunalnych w mieście, a także – co za tym idzie – samego Płońska.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, kierowane przez Pana Dariusza Matuszewskiego co roku wypracowywało zysk, który przeznaczany był na rozwój spółki oraz dywidendę dla wspólnika.
Warto przytoczyć największe osiągnięcia Pana Prezesa w zakresie rozwoju spółki i potencjału komunalnego Gminy Miasto Płońsk:
- autor kompleksowej przebudowy oczyszczalni ścieków w Poświętnem
- autor i koordynator koncepcji budowy tzw. „dużej kanalizacji” w Płońsku
- projektant i autor budowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów – nowoczesnej instalacji przyjmującej i zagospodarowującej je nie tylko z Płońska i Powiatu Płońskiego, ale działającej również ponadregionalnie (status Regionalnej Instalacji Przerobu Odpadów Komunalnych)
- autor koncepcji przebudowy nowoczesnej stacji uzdatniania wody
- autor koncepcji budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)
- pomysłodawca i wykonawca rekultywacji zamkniętej kwatery składowiska odpadów oraz jego odgazowania
- pomysłodawca innowacyjnej budowy według autorskiego pomysłu biogazowni na zbiorniku pościekowym wytwarzającej z biogazu ciepło i energię elektryczną
- autor instalacji fotowoltaicznych zasilających urządzenia znajdujące się w poszczególnych zakładach wchodzących w skład przedsiębiorstwa.
Życzymy Panu poczucia satysfakcji z dobrze wypełnianej roli Prezesa PGK. Wierzymy, że również w przyszłości będziemy mogli liczyć na Pańską wiedzę i doświadczenie, jako twórcy płońskiej gospodarki komunalnej.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!