Wręczenie awansów zawodowych nauczycielom oraz nagród uczniom i sportowcom podczas sesji Rady Miejskiej w Płońsku
Podczas sesji Burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Barański wręczyli stopnie awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.
W lipcu bieżącego roku odbyły się postępowania egzaminacyjne na stopień nauczyciela mianowanego. Wszystkie zakończyły się pozytywnym rozstrzygnięciem. 10 nauczycieli z płońskich przedszkoli i szkół podstawowych, prowadzonych przez Miasto Płońsk uzyskało kolejny stopień awans zawodowego.
Nauczyciele, którzy uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego:
1) Pani Klaudia Gałecka
2) Pani Natalia Skręciak
3) Pani Aleksandra Kowalska
4) Pani Ewelina Królak
5) Pan Łukasz Kwiatkowski
6) Pani Ewa Bożena Gościcka
7) Pani Milena Kozłowska – Mak
8) Pani Monika Malicka
9) Pani Agnieszka Jasińska
10) Pani Jolanta Pawłowska
W tym roku po raz 21 zostały wręczone nagrody Burmistrza Miasta Płońska uczniom ze szkół podstawowych, którzy uzyskali szczególne osiągnięcia edukacyjne (wysokie wyniki w nauce, na egzaminie ósmoklasisty lub zdobycie tytułu laureata lub finalisty w konkursach organizowanych przez MKO) i sportowe, angażowali się w działalność społeczną na rzecz szkoły i środowiska oraz brali czynny udział w wolontariacie.
89 uczniom przyznano znaczące nagrody pieniężne, o łącznej wartości 58 600,00 zł. W zależności od spełnienia kryteriów określonych w Regulaminie przyznawania nagród za wyniki w nauce/ osiągnięcia sportowe uczniom szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Płońsk, uzyskane za rok szkolny 2024/2025 (stanowiącym załącznik do Zarządzenia NR 0050.92.2025 Burmistrza Miasta Płońsk z dnia 11 czerwca 2025 r.) wysokość przyznanej nagrody wynosi od 500,00 zł do 1 500,00 zł.
Podczas sesji wręczono nagrodzonym uczniom pamiątkowe dyplomy, natomiast rodzicom listy gratulacyjne.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku:
Amelia Wiechowska, Adam Wiechowski, Lena Dolecka, Aleksander Jaworski, Witold Jankowski, Oliwia Milewska, Malwina Michalska, Adrian Gawinek, Gabriela Gilewska, Anna Meler, Zofia Zawadzka, Aleksandra Walter, Tomasz Jan Kołpa, Radosław Piotrowski, Bartosz Wiktor Martenka, Helena Sara Benniran, Franciszek Michał Jąderko, Bartosz Kwiatkowski, Alicja Kwiatkowska, Maja Stępniewska, Martyna Olewińska, Oskar Karwowski.
Uczniowie w ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku: Karolina Kwiatek, Julia Łabęcka, Oliwia Ziętarska, Michał Popiołek, Marcel Traczyński, Maja Grochowska, Leszek Domański, Antonia Bronowska, Aleksandra Żuchniewicz, Szymon Korpikiewicz, Łucja Golas, Paulina Skowrońska, Emilia Długoszewska, Agata Pietruszewska, Alicja Paluch, Aleksander Tyski, Mateusz Janczewski, Michał Semeniuk, Jan Adamski, Julia Dąbrowska, Oliwia Górnicka, Izabela Badeńska, Aleksandra Bugajewska, Nikola Łukaszewska, Aleksandra Sadowska, Maja Sadowska, Aleksandra Borowska, Nikola Sosnowska, Aleksandra Jachimiak, Zuzanna Baryga, Julia Piórkowska.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku:
Maja Dominikiewicz, Mateusz Grązka, Jan Mikołajczyk, Przemysław Nerć, Dominik Pakulski, Mikołaj Pietrzak, Alicja Serwach, Szymon Brzóski, Julia Świat, Marcel Tokarski, Jan Woźnicki, Zofia Zaciewska, Aleksander Pastuszko, Julia Rusztejko, Maja Konofalska, Maria Dąbkowska, Herkules Grudnik, Krzysztof Górzyński, Kacper Orłowski, Michał Uniewski, Maciej Wysocki.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku:
Julia Chylińska, Aleksandra Ślubowska, Aleksandra Nerć, Marta Imielska, Amelia Rajca, Blanka Przetacka, Mateusz Zacieski, Gabriela Wieczorek, Szymon Kuźniewski, Antonina Rurka, Filip Klękowicz, Oskar Szmytkowski, Wiktoria Szmytkowska, Antoni Embros, Julia Piotrowska.
7 i 8 czerwca nasze miasto miało zaszczyt być reprezentowane podczas Międzynarodowego Turnieju Miast Bliźniaczych w Zell Mosel w Niemczech. Na boiskach spotkali się młodzi piłkarze z Francji, Belgii, Niemiec oraz Płońska.
Z radością podkreślam, że drużyna Football School Płońsk dotarła aż do finału, zdobywając wysokie drugie miejsce, a zespół Płońskiej Akademii Futbolu uplasował się na szóstym miejscu.
Podczas sesji nagrodzeni zostali zawodnicy obu klubów:
Football School Płońsk: Szymon Piotrowski, Aleksander Szałkowski, Karol Kapczyński, Fabian Skwarski, Nikodem Mysiakowski, Maciej Chlewicki, Borys Raćkowski, Aleksander Guzowski, Jan Cieśliński oraz prezes i jednocześnie trenera klubu Mariusza Unierzyskiego.
Płońska Akademia Futbolu: Aleksander Szeluga, Gabriel Smardzewski, Oskar Szmytkowski, Ksawery Krysiewicz, Jakub Pawlak, Kacper Łaniewski, Julian Strubiński, Szymona Chądzyński oraz prezes klubu Tomasz Rembeckiego i trenerzy: Grzegorz Strubiński i Mateusz Lewandowski.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!