Spotkanie z ministrem finansów Andrzejem Domańskim
Burmistrz Andrzej Pietrasik, jako reprezentant Związek Miast Polskich i Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, uczestniczył w kolejnym spotkaniu z ministrem finansów Andrzejem Domańskim poświęconym finansom samorządów terytorialnych. Planowane zmiany dotyczą m.in. udziału samorządu w podatku z PIT i CIT, które mają teraz odnosić się do tego, co wypracowano w danej wspólnocie, a nie do ryczałtów ustalanych przez rząd. Ministerstwo Finansów zaproponowało opracowanie specjalnego algorytmu, za pomocą którego zostaną oszacowane potrzeby wydatkowe każdego samorządu, a następnie zostaną one porównanie z dochodami. Jeżeli okaże się, że te potrzeby wydatkowe są większe niż potencjał dochodowy, to jednostka otrzyma dodatkowo jednolitą subwencję ogólną. Samorządowcy, uczestniczący w spotkaniu, pozytywnie oceniają proponowany przez resort kierunek zmian.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!