Uczciliśmy 103. Rocznicę Bitwy Warszawskiej
Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej.
W szczególności dziękujemy pocztom sztandarowym za przygotowanie uroczystej oprawy.
Obchody 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej, jak co roku rozpoczęte zostały mszą świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła w Płońsku
Główna część uroczystości 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej odbyła na cmentarzu parafialnym. Głos zabrali m. in.: Burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik, Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego oraz minister Maciej Wąsik.
Z okazji wtorkowej uroczystości pisma do uczestników obchodów skierowali również: senator RP Jan Maria Jackowski, które w jego imieniu odczytał Wójt Gminy Płońsk Aleksander Jarosławski, poseł na Sejm RP Marcin Kierwiński , które w jego imieniu odczytał Maciej Jakubowski oraz marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, które w jego imieniu odczytała Agnieszka Pielat.
W uroczystościach miejskich udział wzięli przedstawiciele samorządów miejskich, gminnych i powiatowych, a także wojewódzkich i rządowych.
Uroczystości zakończono przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Z kościoła na cmentarz, przemarsz uczestników uroczystości prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Con Grazia” pod batutą Leszka Kalkowskiego .
Zarówno na cmentarzu, przy grobie poległych w 1920 roku, jak i pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, jako wyraz pamięci o walczących, jak i o Marszałku Piłsudskim, złożono kwiaty i znicze.
Kwiaty złożyli kombatanci, przedstawiciele Sejmu i Senatu, przedstawiciele samorządów gminnych, powiatowych, wojewódzkich, przedstawiciele szkół i instytucji państwowych oraz służb mundurowych.
Obecność wszystkich uczestników obchodów jest świadectwem troski o budowanie postaw patriotycznych.
Burmistrz Płońska – Andrzej Pietrasik
"Dziękuje wszystkim za obecność i aktywne uczestnictwo w uroczystości".
Zapraszamy do fotorelacji: Uczciliśmy 103. Rocznicę Bitwy Warszawskiej


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!