Urząd Miejski w Płońsku z nagrodą
Urząd Miejski w Płońsku otrzymał nagrodę "Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca" za ponadprzeciętne zaangażowanie we wdrażanie PPK. Jako pracodawca skutecznie wspiera pracowników w zabezpieczeniu ich finansowej przyszłości.
Urząd Miejski został jednym z laureatów 10. edycji programu „Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca”, który nagradza firmy i instytucje za szczególne zaangażowanie we wdrażanie PPK. Obecnie partycypacja w Urzędzie wynosi aż 63%.
Włodarz Miasta Andrzej Pietrasik komentuje sprawę następująco:
"Coraz więcej mówi się o potrzebie dodatkowego oszczędzania na emeryturę. Nie możemy być obojętni wobec prognoz dotyczących obciążenia systemu emerytalnego. Myślę, że z punktu widzenia pracownika PPK to bardzo potrzebne i bardzo skuteczne rozwiązanie, ponieważ daje możliwość zgromadzenia o wiele większych oszczędności niż zdołalibyśmy odłożyć samodzielnie. Dzieje się tak dzięki dodatkowym wpłatom ze strony Pracodawcy i Państwa. Ze swojej perspektywy mogę powiedzieć, że udział w programie przyczynia się do poprawy warunków pracy i wpływa na atrakcyjność oferty urzędu jako pracodawcy. To narzędzie, które pomaga w konkurowaniu o pracownika na rynku pracy, a mamy z tym zjawiskiem w samorządzie do czynienia. Przekonanie pracowników, że warto myśleć o przyszłości w kontekście przyszłych emerytur jest dla nas bardzo ważne. Tym bardziej cieszymy się z wyróżnienia, które umacnia nas w przekonaniu, że idziemy we właściwym kierunku."
Podczas gali Burmistrza reprezentowały Skarbnik Anna Bugajewska i Główny Specjalista ds. kadrowo-płacowych płońskiego magistratu Edyta Zimny.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!