Z wizytą studyjną w Płońsku
W czwartek, 15 grudnia Płońsk odwiedziła grupa samorządowców z Podlasia – z Kosowa Lackiego, Sabnie, Korczewa, Repek, Ceranowa i Sterdynia. Celem wizyty studyjnej było zapoznanie się z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie gospodarki komunalnej i efektywności energetycznej z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii. Delegacje z gmin odwiedziły płońską spółkę Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, w której zapoznały się z funkcjonowaniem miejskiejelektrociepłowni opalanej biomasą, która w kogeneracji produkuje ciepło i energię elektryczną. Przedstawiciele gmin obejrzeli również stację uzdatniania wody należącą do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, towarzyszącą jej instalację fotowoltaiczną, sortownię, biogazownię i agregat wytwarzający z biogazu prąd oraz ciepło. W Urzędzie Miejskim burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik opowiedział o ekologicznych rozwiązaniach w mieście, a dr Jarosław Osiak z Wyższej Szkoły ekologii i Zarządzania w Warszawie przedstawił koncepcję oraz zakres działalności Płońskiego Klastra Energii. Gminy, które odwiedziły Płońsk, są członkami Partnerstwa „Razem dla rozwoju” uczestniczącego w projekcie pilotażowym „Centrum Wsparcia Doradczego” zorganizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Wizytę zorganizowali doradca partnerstw Związek Miast Polskich Jerzy Żelichowski i doradca Fundacji Fundusz Współpracy – Krzysztof Kozicki.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!