105. rocznica Szarży Arcelińskiej
17 sierpnia w Arcelinie Burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Płońsku Arkadiusz Barański wzięli udział w uroczystościach z okazji 105. rocznicy Szarży Arcelińskiej.
Szarża pod Arcelinem i walki o Płońsk były kluczowym momentem Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
Przypomnijmy, że 17 sierpnia polska kawaleria - 1. Pułk Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego - pod Arcelinem odważnie uderzyła na przeważających liczebnie bolszewików, a obrona Płońska spowolniła marsz wroga na Warszawę. Polscy żołnierza wykazali się wyjątkową odwagą i determinacją w walkach.
Uczestnicy wydarzenia - samorządowcy, przedstawiciele instytucji i organizacji, szkół oraz mieszkańcy Arcelina złożyli kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Bitwy Arcelińskiej.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!