Święto Niepodległości w Płońsku
W poniedziałek, 11 listopada odbyły się obchody Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się w kościele św. Michała Archanioła mszą świętą w intencji ojczyzny. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli ulicami Płocką, przez plac 15 Sierpnia, Grunwaldzką, przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam wygłoszono okolicznościowe przemówienia.
- To zwycięstwo, wywalczone w trudzie i w boju, stało się początkiem nowej drogi naszego państwa. Nie możemy zapominać o tamtych czasach, a także o tych, którzy nie zważając na ogromne ryzyko, poświęcili swoje życie dla idei niepodległości (...) Tę pamięć historyczną przekazujemy młodym płońszczanom, nie tylko podczas uroczystości państwowych, takich jak ta dziś, ale również w ramach lekcji historii regionalnej i tych w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska im. Mirosławy Krysiak - mówił burmistrz Andrzej Pietrasik.
Głos zabrali również: Artur Adamski Starosta Powiatu Płońskiego, Wójt Gminy Płońsk Aleksander Jarosławski, Senator Krzysztof Bieńkowski oraz przedstawiciele Posłów na Sejm RP: Anny Cicholskiej, Marii Koźlakiewicz, Adama Krzemińskiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Con Grazia".
W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy, służby mundurowe, radni seniorzy, kombatanci, Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk, przedstawiciele działających w Płońsku i na terenie powiatu urzędów i instytucji, młodzież szkolna i nauczyciele.
Delegacja Urzędu Miejskiego z burmistrzem Andrzejem Pietrasikiem złożyła kwiaty na grobie żołnierzy z 1920 roku.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!