Święto Niepodległości Państwa Izrael
Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik 29 czerwca 2022r., wziął udział w Święcie Niepodległości Państwa Izrael. Wydarzenie było poświęcone wsparciu udzielonemu największemu szpitalowi dziecięcemu w Ukrainie - „Ochmatdyt”. Do 7 czerwca z Izraela przez Węgry wysłano na potrzeby tego szpitala 15 ton sprzętu medycznego. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. ambasador Izraela w Polsce - Yacov Livne, ambasador Ukrainy w Polsce - Andrij Deszczycia, były ambasador Polski w Izraelu - Maciej Kozłowski, dyrektor Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego - Piotr Puchta.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!