Święto Policji - obchody w Płońsku
24 lipca 1919 roku powstała polska Policja Państwowa. Dla upamiętnienia tego faktu dzień ten ustanowiono świętem formacji. Powiatowe obchody rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafii pw. Michała Archanioła. Uroczysta zbiórka odbyła się przy komendzie. Miasto reprezentował Burmistrz Andrzej Pietrasik.
W okolicznościowym wystąpieniu Burmistrz dziękował Policjantkom i Policjantom za służbę na rzecz bezpieczeństwa płońszczan, a także życzył im zdrowia, siły i wytrwałości w realizacji obowiązków oraz satysfakcji z pełnionej misji. Płoński samorząd wspiera ją, cyklicznie przekazując dotacje na zakup nowoczesnych radiowozów.
Święto było okazją do wręczenia awansów zawodowych. Andrzej Pietrasik został uhonorowany medalem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!
W uroczystościach wzięli udział: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, parlamentarzyści i ich reprezentanci, władze samorządowe z terenu powiatu płońskiego, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji z miasta i powiatu oraz pracownicy cywilni KPP Policji w Płońsku.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!