Wyjazd młodych sportowców do Ostródy
W poniedziałek, 14 lipca grupa 57 zawodników z Płońskiej Akademii Footballu wyruszyła na tygodniowy letni obóz sportowy do Ostródy. Sportowcy będą stacjonowali w Szkole Mistrzostwa Sportowego.
Wyjazd ma charakter sportowy z elementami profilaktyki uzależnień i promocji zdrowia, a jego organizacja została dofinansowana ze środków Gminy Miasto Płońsk i Punktu Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie w ramach realizacji zadania: Organizacja wypoczynku letniego (kolonie/obozy) dla dzieci i młodzieży z uwzględnieniem działań z zakresu profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych.
Celem zadania jest m.in. zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży podczas wakacji, służące wzmacnianiu czynników chroniących oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.
Zajęcia sportowe nie tylko rozwijają sprawność, ale też uczą umiejętności społecznych, zdrowych nawyków i podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Wszystko po to, by zapobiegać uzależnieniom, opóźniać inicjację alkoholową i narkotykową, zwiększać świadomość w zakresie uzależnień behawioralnych (Internet, gry, telefon), kształtować postawy sprzyjające zdrowemu stylowi życia.
Podopiecznych PAF żegnał i życzył im bezpiecznego wypoczynku Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!